Biz Bize Yeteriz Türkiyem: 24 saatte 240 milyon TL

24

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na iş dünyasından destek çığ gibi büyüyor. “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına katılan işadamları, “Gün birlik ve dayanışma günüdür” derken, Türkiye’nin bu sıkıntılı süreçten birlikte elele vererek çıkacağını belirtti.

İş dünyasıdan sivil toplum kuruluşları ve siyasilere kadar 24 saat içinde kampanyaya toplam 240 milyon TL bağışta bulunuldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, TİM ailesi olarak 15 milyon TL katkı sunacaklarını duyurdu. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, birlik olarak 10 milyon lira destek sağlayacaklarını açıkladı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, DEİK ailesi olarak kampanyaya 10 milyon TL destek verdiklerini söyledi. İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, oda olarak 5 milyon TL destekte bulunduklarını bildirdi. Ankara Ticaret Odası (ATO) kampanyaya 2 milyon TL, Ankara Sanayi Odası (ASO) 500 bin TL destek verdi.

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, üye aidatlarıyla faaliyet gösteren derneğin kasasındaki 1 milyon 300 bin liranın 1 milyonunu bağışlama kararı aldıklarını söyledi.

MÜSİAD ve TÜGİAD da üyeleriyle görüşüp, kampanyaya katılacaklarını bildirdi. Finansal Kurumlar Birliği de kampanyaya 500 bin TL bağışla katıldı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), yönettiği şirketler ve iştirakleri üzerinden toplam 20 milyon liralık destek sağlayacağını açıkladı.

Ziraat Finans Grubu da kampanyaya çalışanları adına katıldı. Bankadan yapılan açıklamada “Ziraat Finans Grubu olarak Milli Dayanışma Kampanyası’na her bir çalışanımız adına net bir asgari ücret tutarında olmak üzere toplam 62 milyon 300 bin TL bağışta bulunuyoruz.

Vakıf Katılım da kampanyaya 5 milyon Tl bağışta bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin