Brezilya’dan Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesine övgü

191

Türkiye Belediyeler Birliği ve Brezilya Belediyeler Birliği arasında video konferans üzerinden yapılan toplantıda, belediyelerin yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aldıkları önlemler ve tecrübeler paylaşıldı.

Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Encümen Üyesi ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Brezilya Belediyeler Birliği Başkan Yardımcıları Felicio Ramuth ve Firmino Filho ile görüştü.

Video konferans üzerinden gerçekleştirilen toplantıda, sosyal mesafe uygulamalarında belediyelerin görevleri, hayatın normale dönmesi, ekonomik mücadelede belediyelerin uygulamaları, sosyal yardımlar, salgın sürecinde belediyelerin gelirleri gibi konular görüşüldü.

“Sizden bu konuda çok şey öğrendik”

Brezilya Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı Felicio Ramuth Türkiye’nin deneyimlerinden kurumlar arası koordinasyonun ne kadar önemli olduğunu gördüklerini ifade etti.

Belediye Başkanı olduğu Sao Jose dos Campos şehri hakkında bilgiler veren Ramuth, Brezilya’daki sağlık sistemi ve salgına dair vaka sayıları hakkında da ayrıntılar paylaşarak, dünya çapında Türkiye’nin sağlık hizmetlerindeki başarısının bilindiğine ve sağlıkta büyük bir konumda olduğuna dikkati çekti.

Ramuth, “Sizden bu konuda çok şey öğrendik. Sizler gibi geleceği de düşünüyoruz.” dedi.

“Türkiye örnek ülke oldu”

Brezilya Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı Firmino Filho ise kriz sürecinde deneyimleri paylaşmanın çok önemli olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Güçlü bir liderliğin ve koordinasyonun ne kadar önemli olduğu konusunda Türkiye bir örnek ülke oldu.”

Kaynak: AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin