‘Erdoğan benim ailemi kurtardı’ dedi para almadı

62

New York’ta yaşayan Bangladeş kökenli ABD’li Süleyman Ali, yakasındaki Türk Bayrağı’nı gören taksi şoförünün ”Erdoğan benim ailemi kurtardı” diyerek kendisinden para almadığını anlattı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İslam alemi, insanlık için ne anlam ifade ettiği New York’ta yaşayan Bangladeş kökenli ABD’li Süleyman Ali’nin bir taksici ile yaşadığı diyalog sonucu bir kez daha yanıt buldu. İş çıkışında metroya otobüsle gitmek yerine taksi ile gitmeyi tercih ettiğini belirten Süleyman Ali, taksici ile yaşadığı diyaloğu şöyle paylaştı:

Senin başkanın benim ailemi kurtardı

“Araç geldi, girdim ve oturdum. Şoför bana baktı ve taksimetreyi iptal etti. Endişelenerek ödemeyi neden iptal ettiğini sordum. Şoför gideceğim yere doğru aracı hareket ettirerek bana ‘Kaygılanma, ben hallettim’ dedi. ‘Niye? Bu ne demek oluyor?’ diye sordum. ‘Senin başkanın ailemi kurtardı’ diye cevap verdi.” ifadelerini kullandı.

Rozeti görünce ödeme almadı

Taksicinin başkanın ifadesi sonrasında aklına ABD Başkanı Trump’ın geldiğini aktaran Ali, Trump’tan hazzetmediğini bu yüzden konuya açıklık getirilmesi “Donald Trump senin aileni mi kurtardı?” diye sorduğunu, karşılığında ise şu cevabı aldığını aktardı: “Hayır hayır!, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan benim ailemi kurtardı’ diye cevap verdi. İyice şaşırmıştım. O anda yakamda Türk bayrağı rozetini taşıdığımı hatırladım, onu görüp benim ödemeyi iptal etmiş. Ne diyeceğimi bilemedim. Bu tip hikayeleri insanlardan duyuyordum ama kendi başıma gelene kadar pek inanmıyordum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin