Sırbistan Cumhurbaşkanı’ndan Cumhurbaşkanımıza rica: “Siz hep gelin biz sizi bekleriz”

250

Sırbistan Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı ortak basın açıklamasında konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanım geldiğiniz için ve getirdiğiniz bakanlar için teşekkür ediyorum. Ben ve arkadaşlarım gece yarısına kadar sizin gelişinizi bekledik. Bu bizim kesinlikle sorun olmadı. Çünkü açılacak fabrika sizin için küçük bir iş ama bizim için hayati bir mesele.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da bulunan Belgrad Havaalanı’nda Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic tarafından karşılanmıştı.

Aleksandar Vucic bugün düzenlenen ortak basın toplantısında, gece yarısı Sırbistan’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamak için bakanlar kurulu heyetiyle birlikte saatlerce havaalanında beklediğini belirtti.

“Sizin için küçük bizim için hayati bir mesele.” 

Vucic açıklamasında, “Sayın Cumhurbaşkanım geldiğiniz için ve getirdiğiniz bakanlar için teşekkür ediyorum. Ben ve arkadaşlarım gece yarısına kadar sizin gelişinizi bekledik. Bu bizim kesinlikle sorun olmadı. Çünkü açılacak fabrika sizin için küçük bir iş ama bizim için hayati bir mesele. Çünkü oradaki aileler sayenizde geçinecek. Çok fabrika kaybettik ama yenisini kazanacağız. Size teşekkür ediyorum, siz sık sık gelin, biz sizi dost olarak bekleriz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin