Afyon’da FETÖ’cüler 49 milyon seçmenin bilgisini arşivlemiş

64

Afyonkarahisar’daki FETÖ operasyonunda ele geçirilenler hain terör örgütünün ne derece tehlikeli olduğunu tekrar gösterdi.

Gözaltına alınan ilçe imamının bilgisayar ve flaş belleğinde, 49 milyon vatandaşa ait 2009 yılı seçmen kayıtlarını içeren kimlik ve adres bilgilerinin olduğu listeler bulundu.

24 Haziran seçimleri yaklaşırken 49 milyon seçmenin kimlik bilgileri ve adres kayıtlarının bulunması terör örgütlerinin seçime müdahale etmeye çalıştıkları olarak yorumlandı.

FETÖ’cülerin elindeki arşiv ile seçimde oy kullanacak seçmenlerin iradesini engellemek için çalışmalar yaptığı iddiaları araştırılıyor.

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerinin saklandıkları “gaybubet evi” olarak bilinen hücre evlerine yönelik başlatılan çalışma kapsamında gözaltı sayısı 37’ye yükseldi.

Yakalanan şüpheliler arasında örgütün sözde Afyonkarahisar il imamı R.A, ilçe imamı T.M. ve yardımcıları ile firari örgüt mensuplarına sahte nüfus cüzdanı hazırlayan şüphelinin de bulunduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan şüphelilerden FETÖ’nün sözde ilçe imamı T.M’nin el konulan bilgisayar ve flaş belleğinde, 49 milyon vatandaşa ait, 2009 yılı seçmen kayıtlarını içeren kimlik ve adres bilgilerinin olduğu listeler bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin