Altuğ Verdi’nin katili aile boyu FETÖ’cü çıktı

66

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi makamında şehit eden polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’nun eşi Semiha Sarıcaoğlu ve doktor ağabeyi Mustafa Sarıcaoğlu FETÖ üyesi olduklarını itiraf etti. Mustafa Sarıcaoğlu, kardeşinin 15 Temmuz sonrası gözaltına alınanlara işkence yapmakla suçladığı Altuğ Verdi’den nefret ettiğini söyledi.

FETÖ tarafından suikast ile şehit edilen Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’ye ilişkin yürütülen soruşturmada her geçen gün yeni detaylar orta çıkıyor.  Kahraman emniyet müdürünü öldüren İsmail Hakkı Sarıcaoğlu savcılık sorgusunda örgütle olan tüm ilişkisini reddetti. Oysa ki aynı sıralarda sorgulanan eşi Semiha Sarıcaoğlu ve ağabeyi Mustafa Sarıcaoğlu, hem kendilerinin hem de İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’nun FETÖ mensubu olduğunu itiraf etti. İtirafçılar Pişmanlık Yasası’ndan faydalanmak istedi. Evlenince FETÖ ile tanışmış Semiha Sarıcaoğlu FETÖ’yle eşiyle evlendikten sonra tanıştığını, ilk kez eşi Ardahan’da polis memuru olarak görevliyken cemaat evlerine gittiğini, Fetullah Gülen’in vaaz kasetlerini dinlediklerini, Risale-i Nur okuması yaptıklarını anlattı.

Öldürdükten sonra da hakaret etti

Evlendikleri ilk dönemde karıncayı bile incitmeyecek bir kişi olarak tanıdığı eşinin son 1.5 yılda agresif tavırlar içine girdiğini söyleyen Semiha Sarıcaoğlu, “Cinayeti ilk duyduğumda inanmadım ama cezaevine ziyarete gittiğimde Altuğ Verdi’ye kin ve nefret dolu söylemleri devam ediyordu” dedi. Örgütün gizli haberleşme programı Kakao Talk’ın, polis eşlerinden sorumlu olan polis memuru Gülseren Erbaş tarafından telefonuna yüklendiğini iddia eden Semiha Sarıcaoğlu’nun son sözleri ise “Eşime hakkımı helal etmiyorum. Benim ve 2 çocuğumun hayatı ile oynadı” oldu.

Cinayet anına kadar FETÖ ile irtibatı koparmamış

İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan soruşturmada, doktor Mustafa Sarıcaoğlu’nun gözaltına alındığı güne kadar örgütle ilişkisinin devam ettiği belirtildi. Mustafa Sarıcaoğlu’nun Samsun’da örgüt mensupları ile sohbet toplantıları adı altında gizli toplantılara katıldığı belirlendi. Öte yandan operasyon kapsamında gözaltına alınan mahrem imamlardan Kadir Doğan ve Mehmet Ali Danacı’nın itirafları sonunda Rize’de FETÖ’ye ait 16 örgüt evi saptandı. Polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’nun itirafçı olan eşi Semiha Sarıcaoğlu, samimi beyanlarından ötürü İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile serbest bırakılırken, ağabey Mustafa Sarıcaoğlu mahkemeye sevk edildi.

Altuğ Verdi’ye kin duyuyordu

15 Temmuz ihanetine inanmamış Samsun’da aile hekimi olan Mustafa Sarıcaoğlu da kendisi ve kardeşinin FETÖ mensubu olduğunu itiraf etti. Kardeşini örgüte kendisinin yönlendirdiğini anlatan Mustafa Sarıcaoğlu, “Öldürdüğü Altuğ Verdi’ye büyük bir kin duyuyordu. Altuğ Verdi’den 15 Temmuz darbe girişimi sonrası İstanbul’da FETÖ mensuplarına işkence yaptığını söyleyip nefret ediyordu. Cinayeti tayin yüzünden işlediğini söyledi. Zaman zaman yaptığımız sohbetlerde darbe girişimini FETÖ mensuplarının yapmadığını anlatıyordu” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin