ASELSAN teknikeri Hafız Koca’nın katili FETÖ

402
FETÖ sanığı Sadık Köroğlu

ASELSAN teknikeri Hafız Koca’nın katili Mustafa Değirmenci, infaz emrini FETÖ’cü Tuğgeneral Sadık Köroğlu’ndan aldığını itiraf etti.

Star gazetesinden Kemal Gümüş’ün haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 11 yıl önce öldürülen F-16 teknikeri Hafız Koca cinayetini yeniden incelemeye aldı. Savcılığı harekete geçiren ise katil Mustafa Değirmenci’nin cinayeti FETÖ’cü eski Tuğgeneral Sadık Köroğlu’nun talimatıyla işlediğini itiraf etmesi oldu.

FETÖ’cü general ile 1997’de tanıştı

Mustafa Değirmenci, 1997 yılında Tunceli İl Jandarma Komutanlığında askerliğini yaparken Astsubay M.Ş’nin “İşte bizim deli oğlan” diyerek kendisini Sadık Köroğlu ile tanıştırdığını söyledi.

Terhis oluncaya kadar Astsubay M.Ş’nin kendisiyle ilgilendiğini, bazen evine götürüp orada Sadık Köroğlu ile görüştürdüğünü anlatan Değirmenci, terhisten önce Köroğlu’nun, “Sakin bir hayat yaşa, yanlış bir işe bulaşma. Zamanı gelince biz seninle irtibata geçeriz.” dediğini söyledi.

Eşinin tayinini aldırdı

Terhisten sonra memur olan eşinin tayininin Şanlıurfa’ya çıktığını, oraya taşındıklarını anlatan Değirmenci, “Biz Urfa’dayken Binbaşı Sadık Köroğlu ansızın beni ziyaret etti. Bana ‘Ankara’ya yakın bir yerde olman gerek, eşinin tayinini Çorum’a aldıracağım.’ dedi ve kısa süre sonra eşimin tayini Çorum’a alındı.” şeklinde konuştu.

Arınç’ın evine ateş edilmesi talimatı

Bir süre sonra o dönem binbaşı olan Sadık Köroğlu’nun kendisini çağırdığını itiraf eden Değirmenci şunları anlattı: “Sadık Binbaşı beni Çubuk Barajı civarında bir yere götürdü. Bana ‘Bülent Arınç’ın evinin önünde ateş edeceksin. Seni yakalayacaklar, cezaevine gireceksin. Yaklaşık iki yıl yatar, çıkarsın.’ dedi.

Bülent Arınç’ın devlet büyüğü olduğunu ve başımın çok ağrıyacağını söyleyince bana çok kızdı. ‘Eşini ve çocuğunu düşün. İyi para da alacaksın, seni kurtarırız.’ deyip gönderdi.”

ASELSAN teknikerinin öldürülmesi talimatı

Jandarma muhbiri olduğunu itiraf eden katil Değirmenci, kendisine önce ASELSAN mühendisleri Hüseyin Başbilen ile Halim Ünsem Ünal’ın öldürülmesi talimatı verildiğini ancak bunları yapmadığını söyledi. Bunun üzerine ASELSAN teknikeri Hafız Koca’nın öldürülmesinin emredildiğini belirten Değirmenci, cinayeti şöyle itiraf etti:

“Astsubaylar C.U, Y.Ç ile A.E bana içinde Hafız Koca’nın fotoğrafı, telefonu ve adres bilgileri olan bir zarf verdiler. Ben de ‘Bu işi yaparım ancak sizden kimse beni takip etmeyecek, kimse yanımda olmayacak.’ dedim. ‘Tamam’ dediler ve bana bu iş için 50 bin lira vereceklerini söylediler, 25 bini orada verdiler.”

Diri diri gömmüşlerdi

ASELSAN teknikeri Hafız Koca’nın araba satışı bahanesiyle öldürüldüğü iddia edilmişti. FETÖ’cülerin ezberlettiği ifadeyi söyleyen Mustafa Değirmenci, “daha az ceza almak için diri diri gömdük” demişti.

FETÖ’cü jandarmalar ifadesini ezberletti

Cinayetin ardından vereceği ifadenin dahi kendisine ezberletildiğini belirten tetikçi Mustafa Değirmenci, “Cinayetin ertesi gün NATO yolundaki akrabamın elektrik dükkanına giderken polisler beni aldı. Adliyede beni daha önce Çorum İl Jandarma Komutanlığında gördüğüm iki kişi karşıladı. Sadece üçümüzün olduğu bir odaya aldılar ve uzun uzun nasıl ifade vereceğimi anlattılar. ‘Sen arabayı gasp ettin, şahıs sana direndi, sen de öldürdün.’

Bunun dışına çıkarsam eşimi ve çocuğumu öldürmekle tehdit ettiler. Ben de savcıya bu şekilde ifade verdim. Zaten savcılığın odasında ifade verirken o jandarmalar da içeride bekliyordu.”

FETÖ’nün atama listesinde yer aldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Beytepe’deki Jandarma Okullar Komutanlığında meydana gelen eylemlerle ilgili davada Sadık Köroğlu hakkında 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 22,5 yıl hapis cezası isteniyor. Köroğlu, darbe girişiminin başarılı olması halinde Jandarma Eğitim Komutanlığına atanacaktı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin