CHP’nin ‘Adil Seçim Platformu’ faturası kafaları karıştırdı

139

İddialı sözlerle ortaya çıkan Adil Seçim Platformu’nun başarısızlığı tartışılmaya devam ediyor.

Sosyal medyada “Adil Seçim” organizasyonunun CHP’ye 7 milyon liraya mâl olduğunun iddia edilmesinden sonra dün faturalar açıklandı.

CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, “Adil Seçim Platformu” fiyaskosunun faturasını açıkladı tartışmalar alevlendi.

 

 

İlk bakışta acemice kesildiği belli olan faturada KDV bölümünün hesaplanmadığı, elle kesilen faturanın KDV’si bile hesaplanmamış. ‘Yapay zeka’ kullanma iddiasındaki CHP’nin bu faturayı paylaşması ile sosyal medyada sert eleştiriler başladı.

 

 

CHP’ye yakınlığıyla bilinen sosyal medya kullanıcıları, yayınlanan faturanın peşine düştüler. Ve faturayı kesenin tasarımcı Arda Aksoy olduğu iddia ettiler.

 

 

Bir açıklama yapan tasarımcı Arda Aksoy, tasarımı yaptığını kabul etti ama fatura hakkında bilgisi olmadığını iddia etti. Aksoy’un daha sonra paylaşımını silmesi dikkatlerden kaçmadı.

 

İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre Arda Aksoy’un sahibi ya da ortağı olduğu bir şirket bulunmuyor. Bu durumda CHP’ye faturayı kesenin Arda Aksoy olması zor bir ihtimal olarak görünüyor.

Şikayetler seçimden önce başladı

Sadece Google Play üzerinden 100 binden fazla kişinin yüklediği ‘Adil Seçim Mobil Uygulaması’nı CHP’ye hangi şirketin yaptığı henüz kesinleşmedi.

 

Programı indirenlerin bazı yorumları ise şöyle:

“Her izni verdim hâlâ çalışmıyor.”

“18 Haziran’dan beri kod bekliyorum.”

“Fiyasko!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin