Danıştay’daki FETÖ’cüler elebaşı Gülen’in odasıyla hasret gidermiş

31

Örgüt üyesi Danıştay üyelerinin, elebaşı Gülen’in yurt dışına çıkmadan önce kaldığı ve o günkü haliyle korunan özel odayı gezdiği ortaya çıktı.

Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Ömer Kara tarafından FETÖ üyesi yüksek yargı mensuplarının Yargıtay 9. Ceza Dairesinde yargılandığı davada sunulan mütalaada örgüt üyesi Danıştay üyelerinin İstanbul’da yaptıkları kampın detayları aktarıldı.

Mütalaaya göre örgüt üyesi ve grup sorumlusu Galip Tuncay Tutar’ın organizasyonu ile 2012’de FETÖ mensubu Danıştay üyeleri İstanbul’a götürüldü.

Örgüt üyeleri, burada örgüte ait dershanede bir süre ağırlandı. FETÖ elebaşı Gülen’in yurt dışına çıkmadan önce kaldığı, o günkü haliyle korunan dershanedeki özel oda da örgüt üyeleri tarafından gezildi.

Yurt dışına kaçmadan önce verdiği talimatlar

Öte yandan mütalaada, söz konusu özel odanın daha önce kullanıldığına yönelik tespitlere, burada terörist elebaşı Gülen’in yurt dışına kaçmadan önce yaptığı toplantılardaki talimatlara da değinildi.

Bu tespitlere göre ise FETÖ elebaşı Gülen, bu odadaki gizli toplantılarda, devlet içinde üst düzey konumda bulunan örgüt üyelerine “Devleti ele geçirin, kan damarlarının içine kadar sızın.” talimatını verdi.

Talimatlarında örgüt mensuplarının deşifre olduklarında yapmaları gerekenlere de dikkati çeken Gülen, “Hissedilmeden ileriye kadar gidin.

Hissedildiğiniz zaman geriye çekiliyor gibi yapın.” yönlendirmesinde bulundu. Mütalaada, terörist elebaşı Gülen’in bu talimatlarına ilişkin ByLock yazışmaları ile örgütün o tarihteki kampına yönelik tespitlere de yer verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin