Darbeci üsteğmen, eşinin “kesin FETÖ’cüdür” ifadesini de inkâr etti

193

Darbe girişimine ilişkin “Genelkurmay çatı” davasında yargılanan eski Üsteğmen Kübra Yavuz, “Kocam FETÖ’cüdür.” derken eşi ise inkâr etti.

Ankara 17’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın tek kadın sanığı eski Üsteğmen Kübra Yavuz, bu davanın soruşturması aşamasında önce itiraflarda bulunmuş, kendisi ve kocasının FETÖ’cü olduğunu, kocası ile FETÖ tarafından tanıştırılarak evlendirildiğini hatta kocasının örgüt içindeki kod adının “Yasin” olduğunu anlatmıştı.

15 Temmuz’da Genelkurmay’a gelen MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı karşılayıp uğurlayan kişi olan Kübra Yavuz, daha sonra ifadeleri tehdit altında verdiğini ileri sürdü.

Kocası inkar etti

Kübra Yavuz, 6 numaralı duruşma salonundayken hemen yandaki 5 numaralı salonda görülen Kara Harp Okulu davasında kocası eski Üsteğmen Yunus Emre Yavuz’a eşinin bu ifadeleri soruldu.

Duruşmada Kübra Yavuz’un ifadesi okundu. Mahkeme Başkanı Yunus Esre Yavuz’a “Eşine ait bu ifade karşısında ne diyorsun?” diye sordu. Darbeci üsteğmen ise bu ifadeleri karısının ilk savcılık sorgusunda verdiğini hatırlatarak tüm iddiaları inkâr etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin