Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda FETÖ operasyonu

71

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ ile irtibatları tespit edilen Deniz Kuvvetleri’nden 31’i muvazzaf 34 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Haklarında gözaltı kararı verilen askerlerden 4’ünün albay, 2’sinin yarbay, 11’inin binbaşı, 14’ünün yüzbaşı ve 3’ünün üsteğmen rütbesinde olduğu öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından şu bilgilendirmeyi yaptı: “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki asker şahıslardan FETÖ’nün mahrem imamları ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, kontörlü telefonlar ile ankesörlü, büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen hâlen aktif görevde 4 albay, 2 yarbay, 9 binbaşı, 13 yüzbaşı, 3 üsteğmen ve haklarında bu soruşturma nedeniyle kısa süre önce idari işlem yapılan 2 binbaşı, 1 yüzbaşı olmak üzere toplam 34 şüpheli hakkında 15.05.2018 tarihinden itibaren gözaltı kararı verilmiş olup gözaltı işlemleri Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğünce Ankara ve 6 ilde devam etmektedir. ”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin