Devlet Bahçeli’den uyarı: 100 bin imzacı arasındaki FETÖ’cüler açığa çıkartılsın

46

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, FETÖ’nün seçmen ayağı hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Devlet Bahçeli, “100 bin kişi içinde FETÖ desteği varsa FETÖ’nün seçmendeki siyasi ayağının hangi aday üzerinde toplandığı sonucuna varılabilir. Ne kadar ByLock’çu var, ne kadar görevden alınan var’ gibi sorular çok önemli.” ifadelerini kullandı.

FETÖ yapılanması ile ilgili açıklamalarda bulunan MHP lideri, “Adalet Bakanı ile İçişleri Bakanı, FETÖ’nün seçmen üzerindeki etkisini takip etmiş midir? FETÖ’nün 100 bin imza ile aday olacak isimler üzerinde odaklanacağı merak konusu olmuştur.” şeklinde konuştu.

Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bu 100 bin kişinin içerisinde eğer FETÖ, PKK desteğiyle veya buna benzer imkanlarla bir aday taraması yapılacaksa o zaman FETÖ’nün seçmendeki siyasi ayağının hangi aday etrafında toplandığı hakkında bir kanaat oluşabilir. Burası önemlidir. Ne kadar ByLock’çu var, ne kadar görevden alınmış olan var, ne kadar uzaklaştırılmış olan var, bunların ne kadar yakını var?

Bunların hepsi hangi aday etrafında düğümlenip 100 bini tamamlayacaksa o zaman Türkiye açısından önemli bir sonuç elde edilmiş olabilir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin