Emniyete sızan 51 şüpheliye yakalama kararı

20

Emniyet teşkilatına sızan 51 polis hakkında yakalama ve gözaltı kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’nün emniyet teşkilatına sızan mensuplarının deşifre edilmesine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında terör örgütünün sözde emniyet teşkilatı biriminin üst düzey yöneticilerinden “Garson” kod adlı şahıstan ele geçirilen birim arşivine göre, emniyet mensubu bazı şüphelilerin örgütsel tabirle “vekil öğrenci” ve “öğrenci” olarak faaliyet gösterdikleri, periyodik olarak sivil alanda kullandıkları hatların birlikte baz verdiği, ayrıca örgütün kriptografik haberleşme sistemlerinden ByLock Talk And Chat kullanıcısı oldukları belirlendi.

Vekil öğrencilerin ByLock bazları ile sorumlusu oldukları öğrencilerin kullandıkları hatların baz verilerinin sivil alanda örtüşmesi üzerine örgütsel toplantı düzenledikleri anlaşıldı.

Terör örgütü mensubu olduklarına dair itirafçı ifadesi ve teşhis bulunan polis memurları ile emniyet personelinden oluşan 51 şüpheli hakkında yakalama ve gözaltı kararı verildi.

Bunun üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri İstanbul merkezli 26 ilde eş zamanlı operasyon başlattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin