Erdoğan siyasetin spora bulaşmasına izin vermez

31

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Trabzonspor’un devlet tarafından desteklendiği iddiası üzerinden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı hedef aldığı sözlerine Ali Şen’den cevap geldi: “Cumhurbaşkanı siyasetin spora bulaşmasına asla izin vermez.”

Fenerbahçe eski Başkanı Ali Şen, halefi Ali Koç’un, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı doğrudan hedef tahtasına koyan “Bazı siyasiler Trabzonspor’a yardım ediyor” sözlerine tepki gösterdi.

Erdoğan’ın adını karıştırmayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’de sporun daha iyi olması için uğraştığını yakından bildiğini ifade eden Ali Şen, Erdoğan’ı bu tip konulara kimsenin karıştırılmamasının önemine vurgu yaptı. Ali Koç’un ifadelerini doğru bulmadığın aktaran Ali Şen, “Siyasetçiler bir takımı tutabilir ve şampiyon olmasını gönlünden geçirebilir, bu normal bir şey. Kimse bir takımı tutuyor diye onu şampiyon falan yapamaz. Her şeyden önce Cumhurbaşkanı siyasetin spora bulaşmasına asla izin vermez. Spor dünyasında kimse Cumhurbaşkanı’nın adını kullanmasın, karıştırmasın da. Erdoğan, sporun iç işlerine hiçbir zaman müdahale etmiyor” dedi.

Devleti tehdit etti

İsim vermeden Berat Albayrak’ın Trabzonspor’a destek verdiğini iddia eden Ali Koç, 1-1 biten Alanyaspor maçının ardından sarf ettiği “Fenerbahçe’nin üzerinde oyunlar oynanıyor, bu olay sosyal, toplumsal çok büyük sorunlar çıkaracak noktaya geldi” sözleriyle aleni şekilde tehdit savurmuştu.

Çok ciddi bir yanlış

Cumhurbaşkanı Erdoğan da herhangi bir bakan için “Filanca kulübü şöyle destekliyor, herhangi bir kulübe karşı şöyle bir tavrı var” şeklindeki yaklaşımların kabul edilemez olduğunun altını çizerek, “Özellikle arkadaşlarıma yönelik sarf edilen hakaretamiz ifadeler yenir yutulur şeyler değildir. Bir defa bu ülkeye hizmet veren bakan arkadaşlarımızı kalkıp da bu işin içine bulaştırmak çok ciddi bir yanlıştır” demişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin