Fetullah Gülen’den CHP’li Öztürk Yılmaz için ‘geçmiş olsun’ ilanı

152

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in 2014’te DEAŞ tarafından rehin alındıktan sonra serbest bırakılan CHP’li eski Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz için “geçmiş olsun” ilanı yayımladığı ortaya çıktı.

Kamuoyunda tepki toplayan açıklamalarıyla hafızalara kazınan CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, önemli bir detayla gündeme geldi.

FETÖ’den “geçmiş olsun” mesajı aldı

Türkiye’nin Musul Başkonsolosu iken 11 Haziran 2014’te DEAŞ tarafından rehin alınan ve 20 Eylül 2014’te serbest bırakılan Öztürk Yılmaz hakkında örgütün amiral gazetesi Zaman’da ilginç bir ilan yayımlandı. FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen imzalı ilanda, Öztürk Yılmaz için “geçmiş olsun” temennisinde bulunuldu.

Dışişleri imamı tarafından atandı

Ayrıca Yılmaz’ın FETÖ’nün “dışişleri imamı” olduğu belirlenen Gürcan Balık döneminde Musul’a konsolos atandığı saptandı. Öte yandan Musul Başkonsolosluğunda görevli güvenlik amiri ve özel harekâtçı komiser S.C.’nin Yılmaz hakkında “rehin tutuldukları sürede konsolosluk çalışanları ve polislere hakaretler yağdırdığı” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Uyarılara rağmen ayrılmadı

S.C, 3 Kasım 2014’te Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünde verdiği ifadede, DEAŞ baskınıyla ilgili ilginç iddialarda da bulundu. Konsolosluğun iaşe ve alışverişlerine bakan Faruk isimli kişinin Öztürk Yılmaz’ın talimatıyla DEAŞ’ın ikinci adamı ile görüştüğünü kaydeden S.C, DEAŞ baskınından önce Musul Valisi’nin Öztürk Yılmaz’ı arayıp Musul’dan çıkılması gerektiğini söylediğini ancak Yılmaz’ın tüm uyarılara rağmen konsolosluktan ayrılmama kararı aldığını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin