FETÖ Kemal Kılıçdaroğlu’nun özel kalemine binlerce lira ödeme yapmış

42

Kılıçdaroğlu’nun özel kalemi Ömer Tuncay Ceylan’ın, FETÖ’nün kasası Erkan Karaarslan’dan 20 bin TL aldığı belirlendi.

MASAK söz konusu ödemenin karşılığının bulunmadığını tespit etti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan Ömer Tuncay Ceylan’ın, FETÖ’nün kasası Erkan Karaarslan’la ilişkisi belgelendi.

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporunda; Ceylan’ın, FETÖ/ PDY’ye finans sağlama ve terör örgütüne üye olmaktan 14 ay tutuklu kalan, adli kontrol ve yurtdışına çıkış yasağı konulduktan sonra firar eden Karaarslan’dan 20 bin TL aldığı yer alıyor.

Söz konusu ödemenin karşılığının bulunmadığı tespit edildi. Ceylan, Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürlüğü döneminde de bir yıl özel kalem müdürü olarak çalışmıştı. İfşa oldu, kovuldu! Ceylan, FETÖ’nün belediyeler imamı olarak bilinen tutuklu Erkan Karaarslan’ı CHP’li belediye başkanlarına önererek bağlantı sağlamıştı. Karaarslan, CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun hem danışmanlığını yürütmüş, hem de kendisi ve yakınları üzerine kurdurduğu şirkete karşılıksız ödeme yapmıştı. Tüm bu bağlantıyı sağlayan Kılıçdaroğlu’nun özel kalemi Ceylan ise FETÖ bağlantısı ifşa olunca görevden alınmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin