FETÖ’cü alçağa ‘ablası’ndan “alamadılar mı Erdoğan’ı” sorusu

58

FETÖ tutuklusu askerin ablasının 15 Temmuz gecesi WhatsApp üzerinden “Alamadılar mı Erdoğan’?” diye mesaj gönderdiği ortaya çıktı.

Siirt’te FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin rütbeli eski askerlerin de aralarında bulunduğu 89’u tutuklu 332 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

“Alamadılar mı Erdoğan’ı?” mesajı

Duruşmada, Cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasını tamamladı.

15 Temmuz gecesi sanıkların yaptıkları telefon görüşmelerine yer verilen mütalaada, WhatsApp uygulaması üzerinden telefonunda “Ablam” şeklinde kayıtlı kişiyle yazışan sanık Murat Çağdaş’ın “İyi abla bi sorun yok” ifadesine cevaben karşıdaki kişinin “Alamadılar mı Erdoğan’ı?” diye sorduğu, sanığın “Yok abla” yanıtının ardından karşıdakinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretlerde bulunarak “Huzursuz oldu, o yeter ona.” yazdığının tespit edildiği belirtildi.

“Siirt yanacak bu gece”

Mütalaada, sanık Mehmet Kula’nın darbe girişimi sırasında yine WhatsApp üzerinden mesajlaştığı “Meleğim” diye kayıtlı kişiye “Evet aşkım haberleri izledin mi?” diye sorduğu, “İzledim, Ankara’da darbe olmuş” cevabını alması üzerine “O bizi de etkiliyor. Siirt yanacak bu gece” cevabını verdiği ifade edildi.

Kula’nın karşıdaki kişinin “Bırak bu mesleği” diye yazması üzerine, “Bir kez girdim bırakamam. Hayırlısı neyse o olsun. Valiyi almaya geldik. Bilmiyorum ben de Valiyi çağırmışlar gelmemiş. Biz almaya geldik. Yok daha çıkmadık. 3 gün buradayız belli olmaz.” cevabını verdiği kaydedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin