FETÖ’cü alçaklar cezaevinde DHKP-C’li teröristleri ayakta alkışladı

28

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında kritik kamu kurumlarına ateş eden helikopter pilotlarının da arasında bulunduğu cuntacıların, cezaevinde slogan atan silahlı terör örgütü DHKP-C’lileri ayakta alkışlayarak eylemlerine destek verdiği tespit edildi.

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında MİT, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı, Ankara Emniyet Müdürlüğü, TÜRKSAT ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi binalarını vuran helikopter pilotlarının da arasında bulunduğu cuntacıların, cezaevinde slogan atan silahlı terör örgütü DHKP-C’lileri ayakta alkışlayarak eylemlerine destek verdiği tespit edildi.

FETÖ’nün diğer terör örgütleriyle birlikteliğini ortaya koyan bu gelişme, Sincan Ceza İnfaz Kurumunun güvenliğinden sorumlu jandarma güçlerinin hazırladığı tutanağa geçti.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, DHKP-C üyeliğinden yargılanan tutuklu sanıklar Belgin Aydın, Semiha Eyilik, Damla Türkyılmaz ve Buket Yılmaz, 26 Ekim’de Ankara 29. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada hazır edilmeleri için cezaevinden alındı.

Sanıklar, Sincan Ceza İnfaz Kurumu kampüsündeki duruşma salonuna götürüldükleri sırada örgütsel slogan attı. Bu esnada öğle arasında, Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince yargılanmalarına devam edilen Kara Havacılık Komutanlığı darbe girişimi davasının sanıkları da slogan atan DHKP-C’lileri ayakta alkışlayarak eylemlerine destek verdi.

Bununla da yetinmeyen aralarında eski albayların da olduğu darbeci askerler, “Bravo, bravo” diye tempo tutarak, DHKP-C’li sanıkların eylemine ortak oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin