FETÖ’cü hain, ikna için gelen vatandaşlara “şerefsiz” demiş

17

FETÖ’nün darbe girişimindeki eylemlere ilişkin davada müşteki olarak dinlenen 15 Temmuz gazisi Mine Özer, darbeci bir komutanın, “Asker ne duruyorsun, vur bu şerefsizleri” diyerek sivillerin katledilmesi emrini verdiğini söyledi.

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Karargahı’ndaki eylemlere ilişkin davaya devam edildi.

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki salonda görülen duruşmanın öğleden sonraki bölümünde, Jandarma Genel Komutanlığı önünde eşiyle yaralanan 15 Temmuz gazisi Mine Özer müşteki olarak dinlendi.

Özer, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’da evinde olduğu sırada, darbecilerin kontrolündeki savaş uçaklarının Gölbaşı’ndaki Polis Özel Harekat Başkanlığına bomba attığını, patlamanın etkisiyle ortaya çıkan alev topunu gördüğünü söyledi.

Bunun üzerine darbe girişimi yapıldığını anladığını dile getiren Özer, “Polis Özel Harekatın bombalanmasından sonra ‘Çocuklarımızı öldürüyorlar, buna engel olmamız gerekiyor’ diyerek eşimle birlikte Gölbaşı’ndan Ankara merkeze geldik.” dedi.

Jandarma Genel Komutanlığı Karargahı’nın etrafında konuşlanan tankları görünce buraya yöneldiklerini anlatan Özer, “Oraya giderken askerleri ikna edebileceğimi düşündüm. Görüştüğüm askere yaptığının yanlış olduğunu defalarca söyledim.

Bu esnada nizamiye tarafından bir ses geldi. Sesin sahibi, ‘Asker ne duruyorsun, vur bu şerefsizleri’ diyerek bize ateş edilmesini emretti.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin