FETÖ’cü itirafçısı: Karı koca arasında bile tedbire aykırı davranılmıyordu

166

FETÖ soruşturması kapsamında ByLock kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınan eski kadın hâkim itirafçı oldu.

FETÖ talimatıyla evlendiğini, örgüt talimatıyla başörtüsünü çıkardığını ve eski eşinin de askerî hâkim olduğunu söyleyen kadın, etkin pişmanlıktan yararlandı. İtirafçı hâkim, kendilerine kılık kıyafet seçimi ile ibadeti nasıl gizli yapacakları yönünde ders verildiğini, etek boyundan, giydikleri cekete kadar her şey için bu konuda bir “ablanın” görevlendirildiğini de söyledi.

“Sınavı sorularının yer aldığı kağıtları çıkardı”

Örgütün kendisinden hâkim olmasını istediğini belirten kadın hâkim, şunları itiraf etti:

“Başımı açmam gerektiğini söylediler, ben de kabul ettim. 2011 kasım ayındaki sınavdan bir gün önce Trakya bölgesinde hâkim olarak görev yapan Gülşen Gülşen, kaldığımız eve gelerek bizi bir araya topladı. Abdest aldıktan sonra bize Kuran üzerine yemin ettirdi ve daha sonra alan sınavı sorularının yer aldığı 100 sorudan oluşan kağıtları çıkardı. Herkesin çok puan almaması gerektiğini söyledi. Gülşen daha sonra hepimizle ayrı ayrı görüşerek bize sınavda maksimum yapmamız gereken puanları söyledi.”

“Dışarıda başımızı kapatmak yasaktı”

Dört arkadaşının sınavı kazandığını ancak kendisinin başarısız olduğunu ifade eden itirafçı kadın hâkim, daha sonraki sınavda da soruların kendilerine getirildiğini bu sefer ise 85 puan alarak sınavı kazandığını söyledi. Sınava hazırlandıkları süre içinde ev dışında başlarını kapatmadıklarını söyleyen hâkim, kendilerinden sorumlu olan Berna isimli kişinin de devamlı bu yönde telkinde bulunduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Ev içerisinde namaz ve ibadet yaptığımız zaman başımızı kapatıyorduk. Ancak evden çıktığımızda başımızın kapalı olması yasaktı. Bunun nedeni de çevremizin eski muhafazakar yapımızın değiştiğine inanmasını sağlamaktı.”

“Eteğimizin boyunu örgüt ablası belirledi”

Hâkimlik stajı başlamadan önce de Keçiören’de bir evde kaldıklarını ve adının Zeynep olduğunu söyleyen bir kişinin kendilerine kılık kıyafet seçimi ile ibadeti nasıl gizli yapacakları yönünde ders verdiğini şöyle aktardı:

“Örnek olarak etek ve ceket boyumuzun nasıl olacağı, staj yapacağımız yere yakın bir yerde ev tutmamız gerektiğini, adliyede nasıl namaz kılacağımızı ekrana yansıtarak anlattı. Adliye veya yakınında camiye gitmek yasaklanmıştı.”

“Askerî yargıda daha tedbirliler”

Örgüt içinde kadının dışarıdan birisiyle evlenmesi halinde kaybedildiğini, bunun için örgüt içerisindeki meslektaşlarıyla evlendirildiğini anlatan hâkim, kendisinin de yine örgüt içinde yer alan askerî hâkimle evlendiğini belirtti. ByLock kullandığını söyleyen kadın hâkim, eşinin asker olmasından dolayı daha dikkatli davrandığını da belirtti.

“Eşim Tango programını kullandı”

Kadın hâkim, eşiyle ilgili şu bilgileri verdi:

“Eşimin ByLock yerine Tango isimli programı kullandı. Askerî yargıda örgütün uyguladığı tedbirler daha üst seviyedeydi. Fetullah Gülen’in ‘Tedbir namustur’ sözü gereği karı kocanın bile arasında bu tedbire aykırı davranılmıyordu.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin