FETÖ’cüler 15 Temmuz’da alçaklıkta sınır tanımamış

35

FETÖ’cüler 15 Temmuz gecesi alçaklıkta sınır tanımamış. FETÖ’nün darbe girişiminde Jandarma Genel Komutanlığı karargahındaki eylemlere ilişkin davada, TEM Daire Başkanı Aslan’ı başından vurarak yaralayan eski albay Erkan Öktem’in halka ateş edilmesi için askerlere talimat verdiği ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı karargahındaki eylemlere ilişkin davanın görülmesine devam edildi.

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki salonda görülen duruşmanın öğleden sonraki bölümünde, müşteki olarak dinlenilen Uzman Çavuş Abdurrahman Maraşlı, eski albay Erkan Öktem’in, “Halkı yaklaştırmayın gerekirse vurun.” talimatı verdiğini aktardı.

Danıştay Üyesi açıkladı: Karargaha yaklaşan herkesi vurdular

Aynı davada Danıştay Üyesi Muharrem Özkaya müşteki olarak dinlendi. Darbecilere karşı direnmek için eşini ve çocuğunu evde bırakarak Genelkurmay Başkanlığı karargahına gitmeye karar verdiğini kaydeden Özkaya, kışla önüne gittiğinde tam teçhizatlı darbecilerin polisleri bölgeden uzaklaştırmaya çalıştığını söyledi.

Bir süre sonra Jandarma Genel Komutanlığı karargahına gittiğini anlatan Özkaya, şöyle devam etti:

Burada önümdeki bir kişinin vurulduğunu ve yerde yattığını gördüm. Onu hastaneye götürmek için arabamdan inmeye çalıştığımda arabama kurşun isabet etti. Yanımızdaki arkadaşlardan biri beyaz bayrak salladı ve yaralıyı başka bir arabaya aldık, ağır yaralıydı. Ondan sonra ben arabama binmedim. Otobüsler ve kamyonlar kışla önüne çekilmişti.

Özellikle 3-4 genç arkadaşımızın ileri doğru atıldıklarında karargahın içinden yapılan atışlarla vurulduğunu gördüm. Atışların Jandarma Genel Komutanlığından yapıldığına eminim ancak kimlerin ateş ettiğini görmedim. Bölgedeki zırhlı araçlardan bize atış yapılmadı. Karargaha doğru ilerleyenlerin hepsi vuruldu. Sabahleyin bombaların atıldığında da ben oradaydım.”

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin