FETÖ’cüler şiddet gören kadınlar için ayrılan kaynağı bile çalmış

22

FETÖ mensuplarının, kadına yönelik şiddetle mücadele bahanesiyle hazırladıkları projeyle eşlerini şiddet mağduru gösterip binlerce lirayı örgüte aktardığı ortaya çıktı.

Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Sosyal Destek Programı (SODES) projeleriyle FETÖ’ye finans desteği sağladıkları ve evrakta sahtecilik ile nitelikli dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla 15 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan H.K, M.K, M.T, M.A ve E.A. tutuklandı, etkin pişmanlıktan faydalanan 3’ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, diğeri ise savcılıkça salıverildi.

Örgüte kaynak aktarmak için SODES projesi hazırlamışlar

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, aramalarda ele geçirilen belge ve dökümanların incelenmesi sonucu SODES’in, örgütün temel finans kaynakları arasında yer aldığı belirlendi.

Eşlerini şiddet mağduru göstermişler

İfadeler ve ekiplerin çalışmasıyla EGİSAD tarafından 2011 yılında toplum hassasiyetinin yüksek olduğu kadına yönelik şiddetle mücadele bahanesiyle hazırlanan SODES projesiyle örgüt mensuplarının eşleri ve bazı kişileri şiddet mağduru gösterdiği belirlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin