FETÖ’nün Deniz Kuvvetleri’ndeki “ümit imamı” yakalandı

187

15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ’den ayrılmak isteyen kişilerin ikna edilmesi ve örgüte yeniden kazandırılması için FETÖ tarafından “ümit yapılanması” ismiyle özel bir ekip oluşturuldu.

Aylardır otomobilde yaşıyordu

Örgütün Deniz Kuvvetleri’nde “ümit sorumlusu” olarak Ersin Karabölük’ü görevlendirdiği belirlendi. “Engin” kod adlı eski öğretmen Ersin Karabölük’ün yakalanma korkusuyla aylardır otomobilinde yaşadığı öğrenildi.

Son dönemin en önemli operasyonu

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstanbul MİT Bölge Başkanlığı ekipleri son dönemin en önemli FETÖ operasyonunu gerçekleştirdi. Operasyon sırasında Karabölük’ün otomobilinde 5 adet micro SD kart, çok sayıda flaş disk, 3 adet cep telefonu, 1 adet bilgisayar ve zarflar içerisinde paylaştırılmış çok miktarda döviz ele geçirildi.

Haberleşme numaraları ele geçirildi

Ayrıca Deniz Kuvvetleri’ndeki “ümit yapılanması” içinde yer alan ve Karabölük’e bağlı olan mahrem imamların kod isimleri, örgütün kullandığı ByLock numaraları, Eagle gibi haberleşme numaralarının yazılı olduğu not kâğıtları ele geçirildi.

Kripto askerler deşifre oldu

Flaş bellek ve not kâğıtları sayesinde Deniz Kuvvetleri’nde görevli çok sayıda kripto asker ve mahrem imam deşifre olurken Ersin Karabölük çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin