Hainlerin gizli haberleşme merakı bitmiyor

17

Çorum’da, FETÖ’nün yeniden yapılanmasına yönelik düzenlenen baskında örgüt mensuplarının yeni haberleşme yöntemi deşifre edildi.

Teknik çalışmalar ve tespitler sonucunda FETÖ’nün Çorum genelinde yeni bir yapılanma içinde olduğunu tespit eden Başsavcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, polis ekiplerince Çorum, Ankara ve İzmir’de 22 Nisan’da gerçekleştirilen operasyonlarda 25 şüpheliden 24’ü yakalanmıştı.

Örgütün “il imamı”, Sungurlu, Alaca, Osmancık ilçeleri imamları, “örgütün mali sorumlusu”, “büyük bölge talebe mesulü”, “bölge talebe mesulü”, “bayan yapılanması sorumlusu” ve “öğrenci yapılanması sorumlusu” gibi üst düzeyde faaliyet yürüttükleri belirlenen şüphelilerden 14’ü daha önce emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmişti. Bu zanlılardan 1’i tutuklanmış, 13’ü adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Operasyon kapsamında yapılan soruşturmalarda FETÖ mensuplarının Almanya’da hazırlanan “Justnote” adlı program ile haberleştikleri ortaya çıktı.

FETÖ tarafından yazılımı güncellendiği belirtilen Justnote’un 120 telefona yüklendiği belirtildi. Uygulamanın mesajlar okunduğu zaman otomatik olarak silme özelliği taşıdığı aktarıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin