Haydar Meriç’in kızı: Babam, FETÖ’nün PKK’dan daha tehlikeli olduğunu söylerdi

274

Kırklareli’nde görülen usulsüz dinleme davası, gazeteci Haydar Meriç cinayetine ilişkin önemli bilgilerin de açığa çıkmasını sağlıyor. 26 Aralık’ta görülen duruşmada itirafçı olan eski polis memuru, FETÖ’nün Haydar Meriç’i öldürmeden adım adım izlediğini açıklamıştı. Haydar Meriç’in kızının son duruşmadaki ifadeleri de korkunç cinayete dair önemli bilgiler içeriyor.

2011 yılında Fetullah Gülen’le ilgili yazdığı kitabı yayımlamaya hazırlanırken cesedi bulunan gazeteci Haydar Meriç’in “FETÖ’nün PKK’dan daha tehlikeli olduğunu” söylediği ortaya çıktı.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen aleyhinde kitap yazacağının duyulmasının ardından öldürülen gazeteci Haydar Meriç’in de aralarında bulunduğu 70 kişinin usulsüz dinlenilmesi ve takip edilmesine ilişkin dave devam ediyor.

Kırklareli 2. Ağır Ceza Mahkemesince Halk Eğitim Merkezi’ndeki salonda yapılan duruşmada, 18 tutuklu sanık ve avukatları hazır bulundu.

Babası ölmeden önce Gülen’le ilgili çalışma yaptığını anlatmış

Duruşmaya müşteki olarak katılan gazeteci Meriç’in kızı Sevda Meriç Çölgeçen, babasının ölmeden önce Gülen ile ilgili çalışma yaptığını kendisine anlattığını belirtti.

Çalışmanın içeriği ile ilgili bilgisinin bulunmadığını ifade eden Çölgeçen, babasının çalışmalarını evde yaptığını dile getirdi.

Gülen’in PKK’dan daha tehlikeli olduğunu söylemiş

Babasının çok neşeli biri olduğunu ancak ölümüne yakın zamanda neşesinin yerinde olmadığını aktaran Çölgeçen, ”Babam ölmeden önce Kırklareli’ndeki vaiz dönemini araştırdığı Gülen’in PKK’dan daha tehlikeli olduğunu söylüyordu. Son zamanlarda ise Gülen ile ilgili bombayı patlatacağını bize bildirmişti.” diye konuştu

Çölgeçen, babasının olabileceklerden haberi varmışcasına tedirgin olduğunu dile getirirken gözyaşlarına hakim olamadı.

Haydar Meriç’in cesedi, zincirli ve yosun tutmuş bir haldeydi

Babası ile kaybolduğu gün sosyal paylaşım sitesi üzerinden görüntülü görüştüğünü ve o görüşmede babasının çok endişeli olduğunu gözlemlediğini kaydeden Çölgeçen, şunları söyledi:

haydar meriç ile ilgili görsel sonucu

”Babam ölümünden birkaç ay önce sürekli dinlendiğini ve çok tedirgin olduğunu belirtiyordu. Babamın önceki gibi neşesi yoktu. Sürekli bilgisayarıyla uğraşırken son zamanlarda uğraşmadığını görüyorduk. Babamın, görüşmemizden sonra cesedi yosun tutmuş, zincirli haldeki fotoğrafını gördük.”

Eşi de polis tarafından takip edildiğini fark etmiş

Meriç’in eşi Şükriye Meriç ise 2011 yılında evlerini satışa çıkardıklarında polis olduklarını düşündüğü iki kişinin geldiğini dile getirdi.

Eşi ile 2011 yılında polisler tarafından takip edildiklerini düşündüklerini aktaran Meriç, eşinin kendisine sürekli Gülen’in PKK’dan daha tehlikeli olduğunu belirttiği söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin