HDP Şırnak Milletvekili, bir polisimizi şehit eden PKK’lı teröristin cenazesinde

74

HDP, terör örgütü PKK’nın bir kolu olduğunu bir kez daha gösterdi. HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik, Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesine bağlı Huzurevleri Mahallesi’nde bir eve düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen PKK’lı terörist Murat Çelik’in cenazesine katıldı. Teröristin operasyon düzenleyen polislerimizin üzerine el bombası atması sonucu polis memuru Ahmet Alp Taşdemir şehit olmuştu.

Terör örgütü PKK’nın sözde şehir yapılanması olan YPS biriminde faaliyet gösterdiği tespit edilen “Mordem Andok” kod adlı terörist Çelik’in cenazesi, dün ailesine teslim edildi. Terörist, daha sonra merkez Bağlar ilçesindeki Yeniköy Mezarlığı’na defnedildi.

HDP’li yöneticiler terörist cenazesi için seferber oldu

Teröristin cenazesine HDP Şırnak Milletvekili Birlik ile HDP Diyarbakır İl Eşbaşkanları Filiz Buluttekin, Mehmet Şerif Camcı ve DBP İl Eş Başkanı Ruken Akça katıldı.

Bir polisimizi şehit etmişti 

Merkez Kayapınar ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde 3 Kasım’da, terör örgütü PKK/KCK’nın YPS biriminde faaliyet gösterdiği tespit edilen bir hücre evine güvenlik güçlerince giriş yapıldığı sırada terörist Çelik’in el bombası atması sonucu 10 güvenlik görevlisi yaralanmış, ağır yaralı polis memuru Ahmet Alp Taşdemir, kaldırıldığı hastanede şehit düşmüştü.

Operasyonda, terörist Çelik etkisiz hale getirilmişti.

Teröristin terör örgütünün sözde şehir yapılanması YPS biriminde faaliyet gösterdiği, Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında 6 ay silahlı eğitim aldıktan sonra kente döndüğü tespit edilmiş ve teröristin dağda silahla çekilmiş fotoğrafları ortaya çıkmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin