Kemal Kılıçdaroğlu ve terörist Mustafa Karasu’nun söylem ortaklığı devam ediyor

245

PKK’nın elebaşlarından Mustafa Karasu ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun yakınlaşmasında yeni bir gelişme yaşandı. MİT Tırları davasında, FETÖ’nün çektiği görüntüleri Can Dündar’a servis ettiği için casuslukla suçlanan ve 25 yıl ceza alan Enis Berberoğlu için yapılan yürüyüşe destek veren Mustafa Karasu HDP’lilerin yürüyüşe katılmasını sağlamıştı.

Bu duruma eski İstanbul Barasu Başkanı Ümit Kocasakal, “kimlerle yürüdüğünüz ortada biz aptal değiliz!” diyerek tepki göstermişti.

Karasu ile Kılıçdaroğlu yakınlaşmasında yeni perde Kılıçdaroğlu’nun hem “kontrollü darbe” hem de “20 temmuz barbesi” söyleminin Mustafa Karasu tarafından sahiplenmesi oldu.

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamalarını daha önce FETÖ’nün yurt dışındaki firari isimleri Tarık Toros, Said Sefa, Adem Yavuz Arslan, Ekrem Dumanlı ve Ekrem Tufan Aytav sahiplenmişti.

CHP liderinin söylediklerinin şimdi de PKK’nın elebaşılarından Mustafa Karasu tarafınan sahiplenmesi büyük tepki çekti. CHP’nin Kılıçdaroğlu eliyle FETÖ ve PKK’nın söylemlerini legal yollardan dile getiren parti konumuna gelmesine parti içindeki ulusalcı muhalefetin nasıl tepki göstereceği merak konusu oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin