Kurbanı bayramdan önce kesen FETÖ’cüler etleri satarak örgüte yollamış

58

FETÖ, kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine dağıtmak yerine satarak örgüte gelir sağlamış. Konya’da FETÖ soruşturması kapsamında haklarında dava açılan 175’i tutuklu 527 sanığın yargılanması devam ediyor.

Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesince çatı davası duruşmasına sanıklar, avukatları ve sanıkların yakınları katıldı. İddianamede örgüte eleman kazandırmakla suçlanan tutuksuz sanık Bekir D, 2010 yılına kadar örgütle bağlantısının olduğunu söyledi.

Bekir D, 2010 yılında üniversiteyi kazanıp Artvin’e gidene kadar örgüte ait dershanelerde işçi olarak çalıştığını belirterek “Burada gördüklerim örgütten tiksinmeme hatta daha da fazlasına neden oldu. Bu yüzden ülkeyi ele geçirmeye çalışan bu yapı hakkında bildiğim her şeyi anlattım.” dedi.

Kurban etleri satılmış

Dershanede çalıştığı sırada velilerden “kurban parası” toplandığını anlatan Bekir D, şöyle devam etti: “Örgütteki birçok uygulama bana ters geliyordu. Velilerin verdiği kurban paralarının çok az bir kısmıyla Kurban Bayramı öncesi kurban kesilip velilere bayramda kesilmiş gibi etler dağıtılıyordu.

Bağış sahiplerine etlerin kurban kesilmişcesine dağıtıldığına şahit oldum. Bir gün öncesinden etlerin hazır olmasının kurban mantığına aykırı olduğunu gördüm. Hatta bu kurban etlerinden belli bir miktarının da satıldığını hatırlıyorum. Özellikle bu olaydan dolayı bu yapıdan tiksindim. Bu konuda da yüzleşmeye hazırım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin