Twitter, darbe karşıtı Twit atan Fatih Tezcan’ın hesabını 12 saat kitledi

171

Fatih Tezcan, darbe karşıtı tweetinden ötürü hesabının Twitter tarafından kilitlendiğini açıkladı. 12 saat kitlenen Fatih Tezcan’ın hesabı tekrar kullanıma açıldı.

Tezcan, tweetinde “ABD bir daha Türkiye’de Darbe denerse, insanları, polisleri, askerleri öldürürse, hiç kimse kimseyi dinlemez. Bağımsız ve Organize Türk İntikam Timleri için Türkiye’deki ve dünyadaki tüm ABD Askerleri, Devlet Görevlileri, Elçileri ve Ajanları hedef olur, kaçırılır veya öldürülür.”  ifadelerine yer verdi.

Twitter, Tezcan’ın tweetinden ötürü hesabını kilitledi. Bu hak ihlaline, “Birisine hedef gözeten rahatsızlık verememiş veya diğer insanları bunu yapmaya kışkırtmış olabilirsin. Rahatsızlık verme, tehdit etme veya başka birini susturma girişimini, taciz içeren davranış olarak görüyoruz.” açıklaması sebep olarak gösterildi.

Bu durum karşısında, Tezcan şu açıklama metnini yayınladı:

“Twitter an itibariyle 576 bin takipçimizin izlediği @fatihtezcan onaylı hesabını kilitlemiştir. Twitter’ın gösterdiği sebep, ABD bir daha Türkiye’de darbe denerse, insanları, polisleri, askerleri öldürürse, bunun hesabının ABD’den sorulacağına dair attığım tweettir. Daha önce de 93.000 okurumuzun takip ettiiği analizmerkezi.com resmi Titter hesabını hiçbir açıklama yapmadan kapatan Twitter, ancak ‘kuş beyinlilerin’ savunabileceği Kanlı 15 Temmuz Darbesi’ni 15 Temmuz 2016 saat 22:15’ten itibaren kamuoyuna ilk kez duyuran ve on binlerce vatandaşımızın sokaklara, meydanlara çıkmasını sağlayan @fatihtezcan hesabından atılan ve olası 2. darbeye karşı uyarı niteliğindeki 1 tweetten dolayı bu hesabın 12 saat kapalı kalacağını ifade etmektedir.

Açıkça bilinmelidir ki, hesaplarımızı geçmişte olduğu gibi kapatılsa ve şimdi olduğu gibi 12 saat değil 12 sene de kapalı kalsa, şahsımın, takipçilerimin ve cesur milletimizin tavır ve tutumunda tırnak kadar değişiklik olmayacaktır. Biliyoruz ki yönettiğimiz medya organları ve sosyal medya hesaplarımız, şükran borçlu olduğumuz takipçilerimiz ve bizden asla duasını ve desteğini eksik etmeyen yiğit milletimiz tarafından eskisinden de fazla ilgiyle takip edilecektir.

Ancak bu skandal ile anlaşılmıştır ki, bir ABD şirketi olan Twitter, Türk Milleti’ne “ABD 15 Temmuz’da olduğu gibi yine FETÖ’yü veya başka örgütleri kullanarak darbe yaparsa, insanlarınızı, polislerinizi ve askerlerinizi öldürürse, seçilmiş hükümetinizi devirmek isterse bile siz Türkiye olarak ABD’ye boyun eğmek zorundasınız ve asla ABD’den hesap soramaz, bedel ödetemez ve tehdit edemezsiniz.” demektedir.

Darbe’ye ve işgale karşı açık bir uyarıda bulunan bana ve ya herhangi birine ait bir hesabın bu uyarıya istinaden kilitlenme veya kapatılma yoluyla susturularak cezalandırılması, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre, Türkiye’nin Devlet bekasına ve Millet’in can güvenliğine karşı terörü, işgali ve darbeyi direkt veya zımnen savunma, darbecileri koruma ve destekleme suçudur.

Fatih Tezcan olarak ben, Twitter’ın bu emperyalist, anti-demokratik, ideolojik, diktatöryal, terör sevici ve darbeci küstahlığını, bağımsız ve onurlu Türk yargısı karşısına çıkaracağımı sevgili ve Aziz Millet’e taahhüd ediyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin