Yeniden yapılanmaya çalışan FETÖ, yakalanmamak için “hijyen evleri” kurdu

338

Güvenlik birimlerinden gizlenmek isteyen FETÖ’cüler kaybolmak için kullandıkları “gaybubet evleri”nden sonra “hijyen evleri” kurdu.

Bu doğrultuda güvenlik güçlerinde herhangi bir kaydı bulunmayan ve örgüt yönetimince sorumlu düzeyinde göreve getirilen kişiler FETÖ ile bağlantısı olmayan kişilerin kimliklerini kullanarak ev kiralıyor.

Hiçbir şekilde örgütsel buluşmaların yapılmadığı bu evler, il veya ilçe sorumluluğuna getirilen örgüt sorumlulularının denetiminde oluyor. Bu evlerde örgütün topladığı paralar saklanıyor ve dağıtılmaları yapılıyor.

Hijyen evlerinin “gaygubet” isimli hücre evleriyle de hiçbir teması bulunmuyor. Aradaki bağlantı, güvenlik birimlerinde hiçbir kaydı bulunmayan kişiler üzerinden yürütülüyor.

Tüm bu bilgiler ışığında Adıyaman ve Tekirdağ’da tespit edilen hijyen evlerine operasyon yapıldı. Adıyaman’daki hijyen evlerindeki üniversite öğrencileri gözaltına alındı.

Tekirdağ’da ise hijyen evlerinin oluşturulmasının dışında, FETÖ mensuplarının hâlen firari olan örgüt üyeleriyle buluşmalar gerçekleştirdikleri belirlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin