FOX TV normalden fazla alım yapan şeker fabrikası için “alım yapmıyor” haberi yaptı

48

FOX TV’nin yanlı yayınları hükümet ile çiftçileri karşı karşıya getirmeyi amaçlıyor.

FOX TV, 19 Kasım 2018 tarihinde ana haber bülteninde şeker fabrikalarının çiftçiden ürün almayarak üreticiyi zarara uğrattığına yönelik birtakım iddialar gündeme getirdi.

FOX TV söz konusu haberde Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesindeki şeker fabrikasının çiftçilerden pancar almadığı, bu sebeple de mahsulün elde ve tarlada kaldığı iddia etti. Fabrika almadığı için tarlada kalan binlerce ton pancardan dolayı çiftçinin zarar ettiği belirtildi.

FOX TV’nin iddiaları üzerine açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanlığı Eylül ila Ocak ayları arasında hasat edilen şeker pancarının alımında ve fabrikanın çalışmasında herhangi bir aksaklık ya da usulsüzlük olmadığını belirtti. Bakanlık, konu ilgili bir mağduriyet yaşanmadığını vurguladı. Konu ile ilgili açıklama yapan Elbistan Şeker Fabrikası müdürü Bahtiyar Özbey de “Hiçbir aksaklık olmadan hem şeker üretimimize hem de pancar alımlarına devam ediyoruz. Kapasitemiz 4 bin ton olmasına rağmen üretici kapıdan dönmesin diye günlük 6 bin ton alım yapıyoruz. Şu ana kadar 250 bin ton pancar alındı. Günde 500 ton şeker üretimi yapıyoruz” ifadelerini kullanarak FOX TV’nin servis ettiği iddiaların doğru olmadığını vurguladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin