İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener “silahlı eğitim kampı” iddiasından çark etti

210

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2 Ocak tarihinde Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e verdiği röportajında “Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları kurulduğunu duyduğunu” açıklamıştı. Daha önce PKK ve FETÖ tarafından sıkça dile getirilen bu iddiayı Akşener’in de tekrarlaması türlü, tezviratın tekrar piyasaya sürülmesine sebep olmuştu.

Meral Akşener, bugün bu açıklamasından FETÖ ve PKK medyasının Türkiye’yi suçlayan haberlerini bırakarak çark etti. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Meral Akşener: “Ben iddiamın arkasındayım tabii. Ama bunu ispatlayamam.” sözleriyle mesnetsiz konuştuğunu itiraf etti. . Akşener kendisine sorulan, “Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları bulunduğu iddiasıyla ilgili elinizde bir belge var mı?” sorusu üzerine şunları kaydetti:

Elimde belge bilgi olmuş olsa bunu zaten savcılığa sunarım. Bunu Saygı Öztürk ile kuvvetli bir duyum olarak paylaştım.” sözleriyle kendisini temize çekmeye çalıştı.

Oysaki Meral Akşener’in bu iddiasından bir gün sonra İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, “Ne yazık ki elimizde çok endişe verici bilgiler var.” sözleriyle desteklemişti.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’ın 3 Ocak tarihli açıklamasını haber siteleri böyle görmüştü.

Ümit Özdağ, 7 Ocak’ta Halk TV’de yayınlanan ‘Türkiye Nereye’ programında da şunları demişti:

 “Genel başkanımız temkinlidir. Böyle bir açıklama yapıyorsa bunun muhakkak bir temeli vardır. Sadece Konya ve Tokat’ta değil, ülkenin belirli yerlerinde geçici nitelikli kamplar kuruluyor. Kuruluyor, kaldırılıyor.” 

Hemen her konuşmasında eskiden İçişleri Bakanlığı yaptığını belirten Meral Akşener ve partisi, FETÖ ve PKK’nın ekmeğine yağ süren bir yalanı dolaşıma sokarak Türkiye’nin geleceğine dair nasıl bir vizyona sahip olduklarını da gösterdiler.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin