Kılıçdaroğlu, iftira attığı Aysun Demir’den hâlâ özür dilemedi

69

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 19 Şubat 2019 tarihli grup toplantısında hiç parasının olmadığı ve çöpten ekmek topladığı iddiasıyla bir kadının fotoğrafını paylaştı. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterinin önünde bulunan çöp konteynırını karıştıran kadının evi için ekmek aradığını iddia etti.

Konuşmasında elinde çöp konteynerından yiyecek arayan bir kadının fotoğrafını kullanan Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Buyurun bu tabloya bakın değerli arkadaşlar, bu tablo 21.Yüzyılın tablosudur. Bu tabloyu yaratan en önemli aktör de bu tabloda görünüyor, Erdoğan bu tabloda görünüyor. Bu kadıncağızın tanzim satış mağazasına gidecek parası bile yok, bu kadıncağızın otobüse binecek bile parası yok. Bu 21.Yüzyılın Türkiye’sidir değerli arkadaşlarım, Ortaçağ’ın Türkiye’si değil 21.Yüzyılın Türkiye’sidir. Siz bana sosyal devletten söz edeceksiniz, hangi sosyal devlet! Devlet fakirin fukaranın yanında olacak. Hangi fakirin fukaranın yanında oldu, kimin yanında oldu! Bu tabloyu görüp de vicdanı sızlamayan bir Allahın kulu var mı Allah aşkına? Fotoğrafı görünce ben tüylerim diken diken oluyor. Sarayda oturup bu fotoğrafa bakan acaba ne hissediyor?”

Ancak durumun Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi olmadığı ortaya çıktı. Ancak Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında çöpten ekmek topladığı iddiasıyla afişe ettiği Aysun Demir yaptığı açıklama ile Kılıçdaroğlu’nun kendisine iftira attığını. Maddi durumunun gayet iyi olduğunun altını çizen Demir, 4 katlı evi ve maaşının olduğunu belirterek çöpteki ekmekleri sokak hayvanları için topladığını dile getirdi. Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde yaşayan Aysun Demir yaşanan olaydan ve hakkında dile getirilen iddialardan çok rencide olduğunu belirterek Kılıçdaroğlu hakkında dava açacağını belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu yalanı ortaya çıkmasına rağmen Aysun Demir’den özür dilemedi. CHP’nin sitesinde de 19 Şubat tarihli Grup Toplantısı haberinde fotoğraf kullanılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin