Kılıçdaroğlu’nun “Erdoğan’ın yurtdışında parası var” iddiası yalan çıktı

264

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yurtdışında bir kuruşumun bulunduğu ispat edilsin, Cumhurbaşkanlığı’nı bırakırım” sözlerine bugün partisinin grup toplantısında cevap verdi. Para transferlerine ait belgeleri paylaşan Kılıçdaroğlu’nun belgeleri yayınlamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel’den yalanlama geldi.

Kılıçdaroğlu, söz konusu kağıtları mesai bitimine kadar derhal bir Cumhuriyet savcılığına vermeli ve suç duyurusunda bulunmalıdır.”

Yayınlanan yalanlamada belgelerin tamamının sahte ve iddiaların yalan olduğu vurgulandı.
Müvekkillerim hakkında ileri sürülen iddiaların tamamı yalan, gösterdiği kağıtların da tamamı sahtedir

Yalanlamada vurgulanan diğer noktalar ise şöyle: “Ayrıca, Sayın Mustafa Gündoğan bir işadamı olup, hiçbir zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın özel kalemi olmamıştır.”

“Tekrar altını çizerek söylüyoruz, ne Sayın Cumhurbaşkanımızın ne de ailesinin yurtdışında herhangi bir parası bulunmamaktadır.

Sahte belge ve bilgilerle müvekkillerimiz üzerinden sayın cumhurbaşkanımız hakkında iftiralarda bulunan ve itibar suikasti yapan KK hakkında yasal yollara başvurulacak ve iftiralarının hesabı yargı önünde sorulacaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin