Almanya’da 85 yaşındaki Ali Akpınar’ın hastanede işkence gördüğü için öldüğü kesinleşti

61

Almanya’nın Bielefeld kentindeki St. Franziskus Hastanesi’nin, ayaklarındaki ağrı şikayeti ile tedaviye giden 85 yaşındaki Ali Akpınar’a (85) şiddet uygulandığı belgelendi.

Hastanede yaşamını yitiren Akpınar’ın oğlu Fuat Akpınar, “Avukatım babamın dosyasını istedi. Otopsi raporunda babama hastanede şiddet uygulandığı yazılıydı. Raporda, kafasında, boğazında, vücudunda, el ve ayaklarında yaralanma bulguları olduğu yazıyordu” dedi.

Raporda ölüm nedeninin ise akciğer embolisi olarak kaydedildiğini aktaran Akpınar, “Ortada korkunç bir yalan ve sahtekarlık var. İlahi adalet er geç suçluları cezalandıracaktır. Ben davamın peşini bırakmayacağım” diye konuştu.

Ali Akpınar, Şubat ayı başında hastaneye gitmiş, kötü muamele görünce hastaneden çıkmak istemişti. Akpınar, hastaneye giden oğluna, ‘Bana burada kötü davranıyorlar. Öleceksem evimde öleyim’ demiş, ısrarla hastaneden çıkmak isteyince dört hasta bakıcı devreye girip yüzükoyun yatağa yatırmış ve üzerine çullanmıştı. Akpınar, o sırada can vermişti.

Kaynak:
© Batı Raporu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin