Erdoğan’ı eleştirmedi diye ihraç etmişler

34

İsveç’te Farklı Renkler Partisi’ni kuran Türk kökenli siyasetçi Mikail Yüksel, 2018 yılında milletvekili adayı olduğu Liberal Merkez Partisi’nden Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde konuşmadığı için ihraç edildiğini söyledi.

Avrupa Birliği’nde demokrasi ve ifade özgürlüğünün Türkler için geçerli olmadığını savını güçlendiren bir gelişme daha İsveç’te yaşandı.  Farklı Renkler Partisi’ni kuran Türk kökenli siyasetçi Mikail Yüksel, İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlediği toplantıda Batı medyasının maskesini düşürdü.

Türkiye düşmanları rahatsız

Mikail Yüksel, partisinin adının İsveç kamuoyunda duyulmasının ardından özellikle aşırı sağcı basının hedefi haline geldiğini söyledi. Yüksel, “Müslüman ve Türk kimliğimden dolayı aşırı sağcı ve ırkçı görüşte olanlar, Türkiye karşıtları benden rahatsız oldu” dedi.

Hakaret ediyorlar

Yüksel, aşırı sağcı medyada kendisi hakkında birçok olumsuz haber yapıldığını belirtti. Yüksel, “sosyal medyada birçok ırkçı görüşlü kişi tarafından yazılı ve sözlü hakarete uğradım.” dedi.

İslamofobi suç sayılsın

Partisinin İsveç Yüksek Seçim Kuruluna yaptığı seçime katılma başvurusunun oylandığını vurgulayan Yüksel, “İlk hedefimiz önümüzdeki dönem genel ve yerel seçimlere katılmak. İslamofobi’nin suç sayılmasını istiyoruz. Müslümanların azınlık olarak anayasada tanınmasını istiyoruz” dedi.

İhraç edildim

Yüksel, Türkiye karşıtlarının ülke siyasetinde kolayca yer bulabildiğini söyleyerek, şunları anlattı:”İsveç’te 9 Eylül 2018’de yapılan genel seçimler için Liberal Merkez Partisi’nden Göteborg kenti birinci sıra milletvekili adayıydım. Seçimler öncesi Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde konuşmadığım gerekçesiyle partiden ihraç edildim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin