Hıncal Uluç, Sözcü ve Cumhuriyet’e ateş püskürdü

41

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, muhalif medyanın Türkiye düşmanlığına savrulan içler acısı haline ateş püskürdü.

“Biz kimin medyasıyız, dostlar” başlıklı yazısında Uluç, Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerinin iktidarı yıpratmak için savaş çığırtkanlığı yaptığını, halkın sağlığını dahi hedef almaktan çekinmediğini ortaya koydu.

Hıncal Uluç, Sözcü gazetesinin Türkiye düşmanlığı güden yayınlarını şu sözlerle ifşa etti:

  • “Oruç Reis’i 90 günlüğüne Akdeniz’e gönderip, 30 günde g..ün g..ün geri çeken diye yazan gazete hangi ülkenin olabilir bir düşünün. Aklınıza sakın bir Yunan gazetesi gelmesin.. ‘G..ün g..ün’ diye tarif ettiği çirkin argo ile bize saldıran bir Türk (!) gazetesi, Sözcü. Yazan da bir Türk (!), Yılmaz Özdil.”

Uluç, Sözcü’nün “Türkiye’nin evladı” olmadığını şu sözlerle dile getirdi:

  • “Sırf Erdoğan gitsin de ister Türk- Yunan savaşı çıksın, ister Türkiye’nin dış itibarı sıfırlansın demeye, bu ülkenin evladı olarak hakkınız yok. Tabii eğer bu ülkenin evladı iseniz. Sözcü yayınlarına bakıyorum. Alenen, resmen savaş istiyorlar. Ege’de savaş çıksın, o zaman Erdoğan gider. Bir gazete, kendi ülkesini ateşe atar mı?”

“Cumhuriyet’i artık elime almak istemiyorum” diyen Uluç, bu gazetenin çirkin yayın çizgisini de şu sözlerle ifşa etti:

  • “Henüz ilacı bulunmadığı için Covid’e karşı en büyük silahımız, vücudumuzun bağışıklık sistemi. Bağışıklık sistemi de moralle doğru orantılı. Cumhuriyet ne yapıyor? Covid’le ilgili ne kadar felaket haberi varsa, onu veriyor, onu manşetliyor. Tek olumlu, umutlu haber yok. Amaç moralleri sıfırlamak.”

Uluç, Cumhuriyet gazetesinin amacının ne olduğunu sordu:

  • “Alınan hemen bütün önlemleri eleştiriyor. Hatta dalga geçen yorumlar kaleme alıyor..
    Nedir amacı Cumhuriyet’in? Covid coşsun, yayılsın, öldürsün. Türkiye’yi dünyanın en feci Covid ülkesi yapsın, önemli değil. Yeter ki, Recep Tayyip Erdoğan düşsün.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin