İmamoğlu’na Ermeni soykırımını savunan danışman

79

Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Zeynep Tanbay’ın, sözde Ermeni soykırımı iftirasını savunduğu paylaşımı ortaya çıktı. Tanbay, skandal mesajında Türkiye’ye özür dileme çağrısı yaptı, Ermeniler için tazminat talebinde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tartışmalı faaliyetlerine bir yenisi daha eklendi. Türk ve Türkiye düşmanlığı kimliğiyle kamuoyunda tanınan Zeynep Tanbay’ın İBB’ye danışmanlık hizmeti verdiği tespit edildi. İmamoğlu’nun danışmanlık hizmeti aldığı Tanbay’ın Türkiye karşıtı paylaşımları da gün yüzüne çıktı.

Devlet özür dilemeliymiş

Buna göre Tanbay, aynı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu gibi sözde Ermeni soykırımını savunan paylaşımlar yaptı. Tanbay, Ermeni soykırımı için Türkiye’yi suçladığı bir twitinde şu skandal ifadeleri kullandı:”Devlet özür dilemeli, tazmini karşılamalı, Ermenilere ait kamusal alanları iade etmeli, yurttaşlık hakkını vermeli!”

En güvenli şey canlı bomba olmak

İmamoğlu’nun danışmanı Tanbay, PKK terör örgütü propagandası yapmaktan hüküm giyen Selahattin Demirtaş’ın sıkı bir hayranı. Demirtaş için en zeki en akıllı siyasetçi övgüsünde bulunan Tanbay, paylaşımının devamında Demirtaş’ın şu hain sözlerine yer verdi: “Şuan ülkede en güvenli şey canlı bomba olmak”

Zeynep Tanbay, hendek ve barikat terörüyle Güneydoğu’ya işgal girişiminde bulunan PKK’lı teröristlere de kol kanat gerdi. Hendek kazan teröristleri şirinleştiren Tanbay, devleti ise katliamla suçladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin