İngiltere’de hayatı cehenneme dönen Cemal artık okula gitmek istemiyor

29

İngiltere’de ırkçı saldırıya uğrayan 15 yaşındaki Suriyeli Cemal, olaydan sonra ilk kez konuştu; artık kendini güvende hissetmediğini ve okula gitmek istemediğini söyledi.

15 yaşındaki Cemal, okuldaki diğer öğrencilerin şiddetine maruz kaldı. Boğazı sıkılarak yere düşürüldü. Üzerine su döküldü. Olayın aylar önce yaşandığı, görüntülerin yeni ortaya çıktığı açıklandı. Polis ve okul yönetimi ise saldırıları görmezden geldi.

Aynı günün akşamında ortaya çıkan bir diğer görüntü ise, Cemal’in ablasına aitti. Sosyal medyada tepki çeken görüntülerde, bir grup öğrencinin Suriyeli kıza küfür ederek şiddet uyguladığı görüldü.

İngiltere’de yaşayan 15 yaşındaki Suriyeli Cemal uğradığı saldırının ardından ilk kez ITV’ye konuştu. Cemal, “Artık okula gitmek istemiyorum. Kendimi güvende hissetmiyorum. Bu olaydan dolayı geceleri ağlayarak uyanıyorum. Okulda hiçbir şey yapmadım çünkü okulun kurallarına saygı duyuyorum” dedi.

İngiltere’de nefret suçlarını takip eden Tell Mama adlı kuruluşun verilerine göre, 2017’de bin 200’den fazla saldırı düzenlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin