İngiltere’de İslamofobi ev kadınlarına kadar bulaştı

93

Batı ülkelerinde siyasetçiler ve medya eliyle sürekli empoze edilen İslam düşmanlığı İngiltere’de tehlikeli boyutlara ulaştı:

1-19 Haziran’da İngiltere’nin başkenti Londra’nın kuzeyindeki Finsbury Park Camisi yakınında bir şoför, teravih çıkışı aracını kaldırımdaki Müslüman yayaların üzerine sürmüştü.

2-17 Temmuz’da, İngiltere’nin kuzeyindeki Manchester kentinde bulunan Nasfat İslam Merkezi’nde çıkan yangın büyük hasara neden olmuştu.

3-Doğu Londra’da 21 Haziran’da trafik ışığında beklerken aracına yaklaşan John Tomlin adlı İngiliz’in attığı asitle 2 Müslüman kuzen ağır şekilde yaralanmıştı.

4- 7 Temmuz akşamı Bristol bölgesinde Müslüman bir kadını bira şişesiyle tecavüz etmekle tehdit etmişti.

Londra’da yaşanan son olay, İslamofobi’nin ev kadınlarına kadar ulaştığını gösteriyor.

Londra’nın batısında peçeli Müslüman bir kadına ırkçı sözlü saldırıda bulunuldu. Aldi adlı markette gerçekleşen olayda, ırkçı bir kadın ailesiyle alışveriş yapan peçeli Müslüman kadına bağırarak hakaretler savurmaya başladı.

Kayda alınan görüntüde, ırkçı saldırgan Müslüman kadının peçesi için “iğrenç” dedi. Müslüman kadının kocası bu hakarete karşı kadına, “seçim özgürlüğünü ‘iğrenç’ olarak düşünüyorsanız asıl sizin davranışınız iğrenç” cevabını verdi.

Irkçı kadın bağırarak, “karısının bu şekilde dolaşmasına izin vermemesi gerektiğini” söyledi. Peçeli kadın bunun üzerine ırkçı kadına ne giydiğine kendisinin karar verdiğini söyledi.

Daha sonra kadının kocası, ırkçı kadına kendisine Kur’an okuyup okumadığını sorduğu için kendisini eğitmesi gerektiğini çünkü kendisinin Müslüman olarak barışçıl bir insan olmakla yükümlü olduğunu söyledi. Irkçı kadın, saldırganca tutumunu yineleyerek “Bu şekilde dolaşmamalısın. Kanlı posta kutusuna benziyorsun.” dedi.

Kadının kocası, peçe takmasının karısının kendi kararı olduğunu söylemesine karşın saldırgan kadın, “iğrenç, tamamen iğrenç” diye bağırmaya devam etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin