Irkçıları koruyan Alman polisi mültecilere saldırdı

143

Almanya’nın Bavyera eyaletine bağlı Donauworth şehrinde 200’ün üzerinde polis birliği yaklaşık 300 kadar Gambiyalı göçmenin ikamet ettiği bir komplekse baskın düzenledi.

Almanya’da sene başından bu yana camilere, Türklere ait işyerlerine saldırılar düzenleniyor. Bu saldırılarda failler henüz yakalanmadı.

Tutuklanan otuz Gambiyalı nezarethaneye götürüldü. Görgü tanıklarına göre, çevik kuvvet polisleri av köpekleriyle beraber geçtiğimiz hafta salı günü akşama kadar süren bir operasyon ile topluluğa baskın düzenlediğinde, topluluğa yönelik saldırılarda da bulundu: “Bazı göçmenler kapılarını kilitleyip odalarında saklandı.”

Yabancılar Dairesi tarafından verilen geçici oturum iznine sahip ancak iltica hakkı tanınmamış birçok göçmen polis köpekleriyle beraber arandı. Tutuklanan 30 göçmenden bazıları daha sonra salıverildi ve çeşitli iltica kamplarına yerleştirildi. Salıverilmeyenler ise İtalya üzerinden Gambiya’ya sınır dışı edilmek üzere ya gözaltı merkezinde ya da polis nezarethanesinde tutuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin