Kasırgada hayatını kaybeden 1800 kişiyle dalga geçtiği ortaya çıkınca istifa etti

14

Bir zamanlar devletin yeni yönetimi için “umut ışığı” olarak nitelendirilen Katrina Kasırgası kurbanlarını taklit eden Florida’nın yeni atanan devlet sekreteri, 2005’te yüzünü siyaha boyadığı fotoğraf ortaya çıkınca istifa etti.

Perşembe günü Florida Valisi Ron DeSantis ofisine sunulan fotoğraflar, Michael Ertel’in kırmızı ruj sürdüğünü ve New Orleans Saints saç bandı taktığını aynı zamanda yüzünü siyaha boyadığını gösteriyor.

Ayrıca Tallahassee Demokrat gazetesi, “Katrina Kurbanı” yazan bir tişört giydiğini belirtti. 49 yaşındaki Ertel, onun çıktığı resimde görülen adam olduğunu doğruladı, “Söyleyebileceğim hiçbir şey yok” dedi.

DeSantis’in basın ofisi Washington Post’a verdiği demeçte, istifasını saat 2 civarında e-posta yoluyla sunduğunu söyledi.

Haberlere göre, fotoğrafların 14 yıl önce, 1.800’den fazla ölümün yaşandığı 2005’teki Katrina Kasırgası’ndan iki ay sonra özel bir Cadılar Bayramı partisinde çekildi. Fotoğraf çekildiğinde Ertel, Seminole İlçesinde seçimlerin denetmeniydi.

DeSantis Ertel’i 28 Aralık’ta devlet sekreteri olarak atamıştı. DeSantis ofisi, Perşembe günü gösterilmeden önce Ertel’in fotoğraflarını görmediğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin