Kati Piri, PKK’yı aklamak için FETÖ’cü Ahval’e konuştu

219

Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri’nin FETÖ’nün yayın organına yaptığı “PKK bir tehdit değildir.” açıklamasını, PYD-YPG elebaşı Salih Müslim sosyal medya hesabından paylaştı.

Birleşik Arap Emirlikleri tarafından finanse edildiği ortaya çıkan FETÖ’nün yayın organlarından olan Ahval, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Kati Piri ile röportaj gerçekleştirdi. Piri’nin ‘”Avrupa’nın PKK’yı tehdit olarak görmediği” sözlerinin ön plana çıktığı yazıda, FETÖ-PKK iş birliği bir kez daha gözler önüne serildi.

Türkiye’nin başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’na ilişkin rahatsızlığını dile getiren Kati Piri, PKK’nın üzerini DEAŞ bahanesiyle çalışarak ”PKK’lıları bir tehdit olarak görmüyorum. Asıl tehdit DEAŞ’tır’.” dedi.

PYD elebaşı yazıyı paylaştı

Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki yapılanması olan PYD-YPG elebaşı Salih Müslim, Kati Piri’nin açıklamasını sosyal medya hesabından paylaştı. Müslim, yazıyı ”PKK Avrupa için bir tehdit değildir, DEAŞ tehdittir” notu ve FETÖ’nün sitesi Ahval yazarı Sertaç Aktan’ın ismi ile paylaştı.

Yazı ve sonrasında yaşananlar terör destekçisi Avrupa’nın FETÖ – PKK üçgenindeki ittifakını bir kez daha gözler önüne serdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin