Kürtler PKK’nın Hamzalı katliamını unutmuyor

32

PKK terör örgütünün Kürt düşmanı olduğunu gösteren elim olay 24 yıl önce Diyarbakır’ın Kulp ilçesinin kırsal Hamzalı Mahallesi’nde yaşandı. PKK, gerçekleştirdiği iki saldırıda 6’sı çocuk, 9’u kadın 23 kişiyi katletti.

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinin kırsal Hamzalı Mahallesi’nde 6’sı çocuk, 9’u kadın 23 kişinin PKK’lı teröristlerce katledildiği iki saldırı, 24 yıldır hafızalardan silinmedi.

Hamzalı Mahallesi’nde 1 Ocak 1995’te PKK’lı teröristlerce bomba ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda 19 kişi hayatını kaybetti. Hamzalı’ya 5 Mart 1995’te düzenlenen ikinci terör saldırısında da 4 kişi katledildi. Saldırılarda yakınlarını kaybeden ve yaralı kurtulanların, aradan geçen yıllara rağmen duyduğu acı dinmedi.

6 aylık bebeği bile öldürdüler

İlk saldırıda kızını kaybeden, eşi yaralanan 76 yaşındaki Adil Çiçek, PKK’nın gerçekleştirdiği katliamın an be an anlattı. Köyün içine sızan PKK’lı teröristlerin kadın, yaşlı, çocuk demeden herkese ateş ettiğini belirten Çiçek, “İlk saldırıda yarım saat içinde 19 kişiyi vahşice katlettiler. 6 aylık Fatma bebek ile 75 yaşındaki Tayyip amcayı da katlettiler. Tayyip amcanın gelininin doğumuna bir hafta kalmıştı. Silah doğrulttuklarında elleri havadaydı can verirken de elleri havada kalmıştı. 75 küçükbaş hayvanımı taradılar, sonra bomba attılar. Hiçbir hayvanım kurtulamadı. Evimi ateşe verdiler, evde hiçbir şey kalmadı. Bu acı hiç unutulmaz” dedi.

Bunlar Kürtlerin düşmanı

Terör örgütü PKK’nın Kürtleri savunmadığını, tam aksine Kürtleri öldürdüğünü belirten Çiçek, “Herkes bilsin ki bunlar Kürtleri aldatıyor. Kürtlerin hakkını savunmak bu mudur? Bu oyundur, komplodur, ranttır” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin