Los Angeles’ta ırkçı saldırının kurbanı 92 yaşında bir Meksikalı

28

Dikkat! Bu video rahatsız edici görüntüler içeriyor!

Rodolfo Rodriguez 4 Temmuz akşamı Los Angeles’taki oturduğu mahallede yürüyüşe çıktığı sırada ırkçı saldırıya uğradı.

Yürüyüş yaparken küçük bir çocuğa çarptığı iddia edilen 92 yaşındaki Meksikalı yaşlı adam tuğlayla dövüldükten sonra saldırgan grup “Ülkene geri dön.” diyerek ırkçı sözel saldırıda bulundu.

Rodriguez’in ailesinin yaptığı açıklamaya göre, yaşlı adam akşam 8 civarında her gün mahallesinde yaptığı sıradan yürüyüşler için dışarı çıktı. Roriguez kaldırımda yürürken küçük bir çocuk onu geçmeye çalışırak adama çarptı.

Polisin açıklamasına göre, yaşlı adam çocuğa çarpınca çocuğun annesi Roriguez’i yere itti ve ona tuğla fırlattı.

Polisi aramak için duran bir tanığın ifadesine göre, 4 tane adam çocuğun annesinin Rodriguez’e saldırısına katılarak adama tekme attı ve kaburgalarını kırdı.

Görgü tanığı ben fotoğraf çektiğim zaman çocuğun annesi “Benim kızıma ellemeye çalıştı.” dedi ama ben gördüm bu doğru değil diyerek açıklamada bulundu.

Görgü tanığına göre yaşlı adam saldırıya uğradığ sırada çocuğun annesi yaşlı adama “Ülkene geri dön. Ne işin var burada?” şeklinde bağırıyordu.

The Sacremento Bee’nin haberine göre Rodriguez, yasal ABD vatandaşı ancak ingilizce konuşamıyor bu yüzden yaşlı adam neden saldırıya uğradığını hala bilmiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin