Macron’un küstahlığından bu kez bir öğrenci nasibini aldı

51

Milli Gün Töreni’nde öğrencilerle selamlaşan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, kendisine kısa adıyla (Manu) hitap eden öğrenciyi azarladı.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, eski Fransa Cumhurbaşkanı General Charles De Gaulle’ün Alman işgaline karşı direniş çağrısının 78. yıl dönümü nedeniyle başkent Paris yakınlarındaki Suresnes’de bulunan Mont Valerien kalesinden yapılan resmi etkinlik sırasında kendisine ‘Ne haber Manu?” diye seslenen genci uyardı.

40 yaşındaki Fransa Cumhurbaşkanı’na seslenmeden önce Fransa ulusal marşı ‘La Marseillaise’den dizeler de söyleyen gence şunları söyledi: “Hayır, hayır, sen şu anda resmi bir törendesin. Böyle davranamazsın. Bir budala gibi davranabilirsin ancak bugün ‘Marseillaise’ ve ‘Partizanlar Şarkısı’nı söylüyoruz. Bana Cumhurbaşkanı ya da Efendim diyeceksin, anladın mı?.” Gencin ise Macron’un uyarısını sakince dinleyerek onayladığı görülürken Macron sözlerini şöyle sürdürdü: “İşleri doğru şekilde yapmalısın. Birgün bir devrim başlatmak istesen bile önce bir diploma almalı ve ekmeğini eline almayı öğrenmelisin, tamam mı? Ondan sonra diğerlerine öğütler verebilirsin” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin