Özel Haber: FDD emirleri İsrail istihbaratından alıyor

47

ABD’deki İsrail yanlısı lobi kuruluşlarının başında Demokrasileri Savunma Vakfı (Foundation for Defense of Democracies – FDD) geliyor.

Türkiye düşmanlığı ile bilinen kurum FETÖ’nün 17 Aralık kumpasının ABD’deki en önemli destekçilerinden biri. Uzmanları arasında FETÖ’den aranan eski CHP Milletvekili Aykan Erdemir’in de bulunduğu FDD’nin İsrail’e olan “bağlığının” bilinenden çok daha fazla olduğu ortaya çıktı.

İsrail’de Stratejik İşler Bakanlığı Genel Müdürlüğü görevini yürüten üst düzey askerî istihbaratçı Sima Vaknin-Gil FDD’nin görevlerini şöyle aktarıyor: “FDD, İsrail adına veri toplama, enformasyon analizi, aktivist organizasyonlar ve para akışı hususlarında iş yapıyor.”

Bu açıklama, FDD’nin başını ağrıtabilir zira vakıf İsrail tarafından verilen bu resmî görevi FARA (Foreign Agents Registration Act-Yabancı Unsurların Kayda Geçirilmesi) yasasına aykırı bir şekilde yürütüyor.

Sima Vaknin-Gil FDD’den beklentisini “İnterneti İsrail propagandası yapacak bir savaşçı güruhla dolduracağım.” sözleriyle gösteriyor.

İsrail’e olan bu resmî bağının açıklanmasından rahatsız olan Vaknin-Gil, bu durumu bir belgesel ile ortaya çıkartan Al Jazeera’nin yanının engellenmesi için Katar’a üst düzey Siyonistlerden oluşan bir heyet göndermiş. Belgeselin ilgili bölümlerinin henüz yayımlanmaması FDD’ye rahat nefes aldırıyor.

FDD, şimdilerde İsrail’e bağlığını Cemal Kaşıkçı’nın canavarca katli sonrası Muhammed Bin Selman’ı temize çekmeye çalışarak gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin