Scroll Top

“Türkiye’den memnunuz yatırımımız sürecek”

türkiye ekonomi- memnuniyet

ünya e-ticaret devi Amazon, Türkiye pazarında hedef büyüttü. Geçen yıl ülkemizde faaliyete başlayan firma, bir yıldan çok memnun olduğunu ve yatırımlarını artırarak sürdüreceğini açıkladı.

Amazon.com.tr Ülke Müdürü Richard Marriott, Amazon bünyesinde Türkiye’nin ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek, “Türkiye çok büyük, dinamik ve nüfusu yüksek bir ülke.

Ekonomi büyüdükçe Türk tüketiciler online alışverişe yöneliyor. Eylül 2018’de faaliyetimize başladık. Burada biz uzun vadeliyiz. Şirket olarak 10, 20, 30 yıllık planlar yapıyoruz. Her yıl on milyonlarca dolarlık yatırımımız olacak. Amacımız uzun vadede başarılı olmak” dedi.

Türkiye’deki bir yıllık deneyimlerinden çok memnun olduklarını vurgulayan Marriott, 16 kategoride 4 milyon ürün sunduklarını ve pek çok konuda Türk tüketicilerden çok şey öğrendiklerini kaydetti.

Marriott, “Türkiye’de faaliyet gösterdiğimiz günden bu yana en çok satış yapılan kategoriler cep telefonu, kitap ve bilgisayar oldu. Kitap ve çocuk bezi en popüler ürünler. Kitapta yüzde 50’ye varan indirimler sunuyoruz. Ayrıca Türk tüketiciler cep telefonunu çok seviyor”diye konuştu. Amazon, İstanbul ofisinde 200 kişiyi istihdam ediyor.

Marriott, Türkiye’deki tüketicilerden çok önemli iki şey öğrendiklerini söyledi. Amazon ülke müdürü, Türkiye’nin kurumsal faturalandırmaya çok büyük önem verdiğini ifade ederek, bunun İngiltere’de 15 yıldır önemsenmediğini ancak Türkiye’nin kurumsal faturalandırmanın ne kadar önemli olduğunu Amazon’a öğrettiğini ifade etti.

Marriott’a göre Amazon’un Türkiye’den öğrendiği ikinci şey ise ‘3D Secure’ olarak isimlendirilen ve alışveriş sırasında doğrulama yapılmasını sağlayan bir sistem. Bu sistemi Avrupa’nın önemsemediğini ifade eden Marriott, 3D Secure özelliğinin şu an için Türkiye’de olmadığını ancak konuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü ve kısa bir süre sonra hizmete sunulacağını açıkladı.

Benzer gönderiler