Scroll Top

Türkiye’nin ilk siber güvenlik lisesi açıldı

0x0-turkiyenin-ilk-siber-guvenlik-lisesi-acildi-1595921831085

Siber güvenlik alanında eğitim verecek Pendik Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tanıtım toplantısı ve iş birliği protokolü imza töreni, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, Milli Eğitim Bakan Danışmanı Gökhan Yücel ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’nın katılımıyla gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde açılacak Türkiye’nin ilk siber güvenlik lisesi, siber Güvenlik Tatbikatı Laboratuvarı, Sızma Testi ve Adli Bilişim Laboratuvarı, Robotik Kodlama Atölyeleri ve ferah sosyal yaşam alanlarına sahip.

Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bilişim teknolojileri ağ işletmenliği ve siber güvenlik dalında eğitim verecek.

2020-2021 eğitim öğretim yılında LGS başvurularıyla 30 öğrenci kabul edecek okul, ilk yılı İngilizce hazırlık olmak üzere 5 yıllık bir öğretim programına sahip.

Okulda, Sızma Testi, Adli Bilişim, Yapay Zeka ve Siber Tatbikat laboratuvarları yer alacak. Burada eğitim görecek öğrencilere, Teknopark İstanbul başta olmak üzere siber güvenlik faaliyeti yürüten firmalarda geniş staj imkanı sunulacak.

Benzer gönderiler