Scroll Top

Üsküdar Çocuk Üniversitesi ilk mezunlarını verdi

DARZNeuXoAAIv-3

Üsküdar Belediyesi ile Medeniyet Üniversitesi ortaklığında hayata geçirilen Üsküdar Çocuk Üniversitesi ilk mezunlarını verdi. 400 öğrenci hep birlikte kep attı.

Üsküdar Belediyesi ile Medeniyet Üniversitesi arasından 2012 yılında imzalanan protokolle kurulan üstün yetenekli ve zeki çocukların sınavla seçilerek girebildiği Üsküdar Çocuk Üniversitesi ilk mezunlarını verdi. Belediye ile Medeniyet Üniversitesi arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen Yüksek Öğretim Kurumu(YÖK) tarafından onaylı Üsküdar Çocuk Üniversitesi öğrencileri için Fikir Sanat Merkezi’nde mezuniyet töreni düzenlendi.

Bin 700 öğrencisi bulunan ve 400 öğrencisini ilk defa mezun veren üniversite üstün yetenekli ve zeki öğrenciler arasından çeşitli sınavlarla öğrenci alıyor. Bilim, teknoloji, spor sanat gibi çeşitli alanlarda öğrenci alan üniversite öğrencilere yetenekli oldukları alanlarda eğitim özel eğitim veriyor. Medeniyet Üniversitesi’nin öğretim görevlilerinin nezaretinde eğitimlerini tamamlayan çocuklara bitirme tezi hazırlatılarak mezun ediliyor.

İlk defa mezun verme heyecanını yaşanan üniversitesinin mezuniyet törenine Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Medeniyet Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Vekili Prof. Dr. Emine Can ile öğrenciler ve velileri katıldı. Piyano ve keman resitaliyle başlayan mezuniyet töreninde öğrencilere hediyeler ve diplomaları verildi. Başkan Türkmen’in 3’ten geriye doğru saymasıyla hep birlikte keplerini atan öğrenciler büyük mutluluk yaşadı